Лицарська слава України: лекція для студентів ННІБТ "УАБС" про мілітарну культуру українців

У своїй доповіді історик розкрив поняття військової культури як специфічного оборонно-мілітарного компонента етнічної культури народу, зупинився на проблемі професійної армії і всенародного озброєння, як вона вирішувалася в різний історичний час різними народами. Найбільше уваги Олег Корнієнко приділив українському мілітарному феномену – козацтву. Саме козацтво, на думку багатьох дослідників, визначило тип сучасного українця. Образ воїна-козака, як захисника рідного народу і рідної землі від зовнішніх і внутрішніх ворогів, священний для українців. Крім цього, доповідач зупинився на витоках сучасної російської агресії щодо України, дав відповідь на запитання про взаємодію армії і тилу в нинішніх умовах.

Молодь тепло вітала гостя, а подарунком для історика і захисника України Олега Корнієнка стала пісня «Сорочка» у виконанні талановитої студентки УАБС Анни Щербань.

Джерело новити тут