ВІДДІЛ ПОЗАНАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ

СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

ВІДДІЛ ПОЗАНАВЧАЛЬНОЇ РОБОТИ

СУМСЬКОГО ДЕРЖАВНОГО УНІВЕРСИТЕТУ


Таємний код віри

Георгій Коваленко - діючий православний священник, який у 1997-98 роках започаткував з І.В.Салом у нашому місті перший український релігійний портал «Православіє в Україні». Іван Васильович був нагороджений високою нагородою – орденом святителя Дімітрія Ростовського, з нагоди 15річчя інтернет порталу «Православіє в Україні».

Тема зустрічи –«Православ’я відкрите світові, готове до діалогу з суспільством, з іншими конфесіями та релігіями».

Відкритий Православний Університет — це сучасний освітній заклад некласичного типу, відкритий до новітніх технологій, до медіа та до суспільства.

«Ми сьогодні реалізували ту ідею, яка була закладена в концепцію Відкритого Православного Університету від початку. Це ідея — формулювання бачення релігійної спільноти України майбутнього.

Якщо ми хочемо побачити зміни в нашій країні, говорив лектор, зміни в стосунках між конфесіями та релігіями, ми маємо сформулювати своє бачення. Ми маємо відповісти на запитання, якими мають бути ці стосунки?

І мені здається, що та єдність, про яку сьогодні багато говориться, має бути такою, яка б не знищувала унікальності кожної із спільнот. Скажу більше — кожної людини. Тобто маємо навчитися поважати світогляд один одного, віру один одного, святині і свята один одного» Отець Георгій також зазначив необхідність діалогу між конфесіями для порозуміння, відкриваючи своє світло й світ інших особистостей.

Бо насправді, коли ми намагаємося збагнути когось чи щось, ми краще розуміємо, ким є ми. І в цьому сенсі цей діалог потрібен кожному з нас, кожній із наших конфесій. Ми маємо вибудувати нове богослов’я, яке не буде міфологізувати іншу релігію чи конфесію, яке не буде вчити боятися, але, зберігаючи повагу, в тому числі, буде залишатися вірним своїй традиції, своїй релігії, своїм переконанням.

Думаю, це можливе у суспільстві, де не застосовується насильство. Бо коли немає спокуси застосувати насильство щодо іншого, переконати його за допомогою сили, тоді виникають шляхи, де унікальність кожного поважається. І кожен з нас навчається власній гідності. Тому що коли ти презентуєш себе, свою традицію, навіть говорячи про певні недоліки, то ти навчаєшся гідно ставитися і до себе, і до інших».

Фото:


Views: 144